1. گلفروشی آنلاین
 2. فروش نهال
 3. فروش نهال کیوی گلدانی به صورت عمده در گیلان + مشخصات و قیمت
خرید نهال کیوی 2 ساله

فروش نهال کیوی گلدانی به صورت عمده در گیلان + مشخصات و قیمت

بدون دیدگاه
 • آیا تا به‌حال به پرورش نهال کیوی گلدانی فکر کرده‌اید؟ در جهان چند نوع اصلی از گیاه کیوی وجود دارد که به‌ راحتی می‌توانید، آن‌ها را در باغچه خانه نیز پرورش دهید.

  این گیاه دارای میوه‌ای خوشمزه و سرشار از مواد مغذی است. با ما همراه باشید تا با نکات کاربردی از کاشت تا شرایط نگه‌داری نهال کیوی گلدانی آشنا شوید

  آشنایی با گیاه کیوی

  ریشه و تاریخچه‌ی گیاه کیوی (Actinidia deliciosa) از بخش‌های معتدل جنوب غربی چین سرچشمه می‌گیرد و به‌طور سنتی به عنوان انگورفرنگی چینی (Chinese gooseberry) شناخته می‌شود. در اوایل قرن بیستم این گیاه به اروپا، ایالات متحده و نیوزیلند صادر شد و تقریباً امروزه در اکثر کشورهای جهان کیوی کاشت می‌شود.

  خرید نهال کیوی

   

  دو نوع اصلی از گیاه کیوی وجود دارد که به‌راحتی می‌توان آن‌ها را حتی در باغچه نیز کاشت؛ کیوی مقاوم (Hardy kiwi) و کیوی رایج (arctic kiwi) که ما آن را با پوست قهوه‌ای می‌شناسیم. کیوی مقاوم دارای پوستی سبز، با طعم شیرین‌ و  میوه‌دهی آن به‌ اندازه انگور است به‌همین دلیل آن را با نام «کیوی بری (kiwiberry)» نیز می‌شناسند.

  خواص میوه نهال کیوی

  میوه‌های نهال کیوی دارای طعم و مزه‌ی خاص هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارد. این میوه سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین C، ویتامین K، ویتامین E، فولات، پتاسیم و به مقدار زیاد آنتی‌اکسیدان و منبع خوبی از فیبر است.

  از خواص کیوی می‌توان به درمان آسم، بهبود عملکرد ریه، درمان خس‌خس سینه در کودکان، هضم غذا، تناسب اندام، تقویت سیستم ایمنی بدن،کاهش استرس، کنترل فشار خون، جلوگیری از حملات قلبی، کاهش حملات قلبی، بهبود عملکرد سیستم بینایی و… اشاره کرد.

  شرایط نگهداری و کاشت نهال کیوی

  مراقبت در اولین سال‌های کاشت نهال کیوی برای این‌که ریشه‌ی قوی داشته باشد و پرورش آن موفقیت‌آمیز باشد، بسیار حیاتی و مهم است. بنابراین آب فراوان، خاک و مواد مغذی سه عنصر مهم و تأثیرگذار در رشد کیوی است.  خاک مناسب نهال کیوی

  نهال کیوی خاک شور را تحمل نمی‌کند. عمدتاً نهال کیوی خاک اسیدی با سطح pH بین 5 تا 8/6 را ترجیح می‌دهند. توجه داشته باشید که نهال کیوی در طول فصل رشد به حجم زیادی آب نیاز دارد، که اگر خاک به‌ خوبی زهکشی شده باشد در حفظ رطوبت مناسب تأثیرگذار خواهد بود.

  آبیاری نهال کیوی

  در سال اول و به‌ویژه در دوره‌های خشک‌سالی باید به‌طور منظم و عمیق نهال کیوی را آبیاری کنید.

  افزودن مالچ به‌صورت سالانه برای کاهش علف‌های هرز و حفظ رطوبت یکی از فاکتورهای مهم در رشد موفقیت‌آمیز نهال کیوی است. آبیاری منظم در گرمای تابستان ضروری و مهم است. هرگز اجازه ندهید گیاه تحت فشار کم آبی قرار گیرد. کم آبی باعث قهوه‌ای شدن برگ‌ها می‌شود. ابتدا لبه‌های برگ قهوه‌ای و سپس برگ به‌طور کامل تغییر رنگ داده و درخت دچار ریزش می‌شود.

  نهال کیوی

  نور مناسب نهال کیوی

  محلی که آفتاب کامل داشته باشد، برای رشد نهال کیوی بسیار مناسب است با این‌حال این گیاه تا حدودی می‌تواند سایه را تحمل کند. همچنین بهتر است مکانی را برای کاشت نهال کیوی در نظر بگیرید که در معرض بادهای شدید نباشد.


  همچنین ببینید: خرید نهال آواکادو 


  دما مناسب نهال کیوی

  کیوی با توجه به ماهیت نیمه‌گرمسیری خود دمای متوسط را ترجیح می‌دهد. اگر چه این گیاه برای میوه دادن به یک دوره سرما (حداقل 7 درجه سانتی‌گراد برای یک‌ ماه) نیاز دارد و تا 45 درجه سانتی‌گراد را می‌تواند تحمل کند. میوه و گل‌های نهال کیوی به سرمای بهار و پاییز بسار حساس هستند. بنابراین این گیاه باید در مناطقی کاشته شود، که حداقل 200 روز رشد آن بدون یخبندان و سرما باشد.


  همچنین ببینید: خرید نهال لیمو سنگی


  کوددهی نهال کیوی

  کوددهی گیاهان تغذیه‌کننده از نیتروژن بسیار مهم است که باید در نیمه اول فصل رشد به وفور انجام شود. استفاده از کود سرشار از نیتروژن در اواخر فصل کاشت باعث افزایش اندازه میوه می‌شود. بهتر است کوددهی از اوایل اسفند ماه همراه با آبیاری فراوان باشد و تا اوایل تابستان با افزودن مکمل همراه با مالچ ادامه دهید

  زمان مناسب برای هرس نهال کیوی

  بهترین زمان برای هرس نهال کیوی زمانی است که گیاه در ماه‌های خواب زمستانی است. با این‌حال بهتر است گیاه ماده را در فصل زمستان و نهال کیوی نر را در اوایل تابستان پس از شکوفه دادن هرس کنید.

  اگر نهال کیوی گل نمی‌دهد و رشد جانبی دارد می‌توانید در طول فصل رشد 2 تا 3 با آن را هرس کنید. به‌طور منظم شاخه‌های قدیمی به‌ویژه‌ آن‌هایی که برگ ندارد را از تنه جدا کنید. همچنین برگ‌های مرد و علف‌های هرز در اطراف درخت را نیز جمع‌آوری کنید.

  بهترین زمان کاشت نهال کیوی

  بهترین زمان برای کاشت نهال کیوی در بهار پس از گذراندن تهدید یخبندان است. معمولاً کیوی 3 تا 5 سال پس از کاشت میوه می‌دهد.

  برای کاشت نهال کیوی باید سوراخی بزرگ و به‌اندازه کافی عمیق (تا حدود 30 سانتی‌متر) در خاک حفر کنید تا ریشه‌ها بدون فشار در آن قرار گیرند. سپس خاک را با کمپوست، کود کنجاله و آهک مخلوط و آهسته محل کاشت را پر کنید. برای کاشت نهال کیوی گلدانی باید خاک را با احتیاط روی ریشه بریزید تا ریشه دچار خفگی نشود.

  بهتر است برای کاشت نهال کیوی گلدانی ریشه‌ها آن را تا حدی از هم جدا کرده و به سمت کناره‌های سوراخ پخش کنید. نهال کیوی باید تقریباً در همان فضا و سطحی که در نهالستان رشد کرده است کاشت شود. سپس محل کاشت را خیس کنید تا هوا از اطراف ریشه خارج شود.

  نهال کیوی باید در فاصله 5/3 متری از هم کاشته شوند. همچنین حداکثر فاصله برای گرده‌افشانی در گیاه نر و ماده 7/10 سانتی‌متر است.

  آفات و بیماری های نهال کیوی

  اگرچه نهال کیوی آبیاری زیاد را دوست دارد اما اگر زهکشی خاک به‌خوبی انجام نشود، در صورت غرقاب شدن گیاه، امکان پوسیدگی ریشه وجود دارد. پوسیدگی تاج فیتوفتورا ریشه یکی از آفاتی است که نهال میوه را تهدید می‌کند.

  میوه‌های کیوی در برابر آفات رایج مانند عکنبوتی و تریپس حساس هستند و عمدتاً انواع کاترپیلار و سوسک‌های ژاپنی اگر میوه آن چیده نشود، آن را تهدید می‌کند.

  نهال کیوی گلدانی

  روش‌‌های تکثیر نهال کیوی

  کیوی را می‌توان از طریق بذر، کاشت نهال، گرده‌افشانی، پیوند اسکنه و قلمه‌های چوب نرم تکثیر کرد. عمدتاً برای تکثیر کیوی از طریق گرده‌ افشانی به دو نهال نر و ماده نیاز است. هر دو گیاه گل تولید می‌کنند، اما فقط گیاه ماده میوه می‌دهد.

  در هنگام کاشت بهترین نسبت یک گیاه نر به ازای هر شش گیاه ماده است.  همچنین نوع خودبارور از نهال کیوی نیز وجود دارد که میوه‌های کوچک‌تری می‌دهد.

  صحبت های مهندس ارسالان همتی در مورد نهال کیوی

  قیمت نهال کیوی 2 ساله

  همان‌طور که گفتیم سال‌های اولیه رشد نهال کیوی به‌شدت مهم است بنابراین عمدتاً برای تکثیر این گیاه از طریق نهال بهتر است که نهال کیوی دو ساله بخرید. قیمت این گیاه با توجه به نوع آن متفاوت است.

  به‌عنوان مثال قیمت نهال کیوی به صورت گلدانی با قیمت نهال کیوی دوساله تفاوت دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم برای خرید نهال کیوی با توجه به شرایط و محیط پرورش این گیاه با نهالستان و تولیدی گل و گیاه سرو طلایی تماس بگیرید.

  در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه خرید نهال میوه و یا سایر محصولات سایت مانند کاج لاوسون، درخت انجیلی و نهال گواوا و عنبرسائل و …  از بخش تماس با ما سایت سرو طلایی اقدام نمایید

  احداث باغ کیوی

  فروش نهال کیوی گلدانی در استان گیلان

  برای خرید عمده نهال کیوی در گیلان بهتر است که به مراکز معتبر مراجعه کنید. زیرا اگر نهال اولیه در شرایط مناسب رشد نکرده باشد، تلاش‌تان برای پرورش و میوه‌دهی به‌ هدر خواهد رفت.

  علاوه بر این ممکن است که مراکزی باشند قیمت نهای کیوی گلدانی در استان گیلان را بتوانید در ارزان‌ترین حالت خریداری کنید اما به‌طوریقین هیچ‌گونه خدمات پس از فروشی دریافت نخواهید کرد و بدون داشتن راهنما حتماً زحمت‌تان به هدر خواهد رفت.

  بنابراین برای این‌که بتوانید یک پرورش موفق داشته باشید برای خرید نهال کیوی در استان گیلان می‌توانید به تولیدی گل و گیاه سرو طلایی مراجعه کنید و علاوه بر دریافت یک محصول با کیفیت از مشاوره رایگان این مجموعه نیز بهره‌مند شوید.

   

  در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه خرید نهال در گیلان  و یا سایر محصولات سایت مانند کاج لاوسون، درخت انجیلی و نهال گواوا و عنبرسائل و …  از بخش تماس با ما سایت سرو طلایی اقدام نمایید

  سوالات متداول

  چند نوع نهال کیوی وجود دارد؟

  حدود ۶رقم بنام های هایوارد ، برونو، مونتی،الیسون، هایوارد طلایی وهایوارد خونی

  بهترین گونه های کیوی کدام است ؟

   بهترین گونه ها عبارتند از: هایوارد طلایی، هایوارد خونی و هایوارد دمعمولی

  سایر دسته بندی ها:

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  3/5 (1 Review)

  راهنمای خرید

  سفارش از طریق تلفن و واتس آپ 09113818646 مهندس همتی :
  موقعیت گلخانه :استان گیلان
  ارسال شهرستان اتوبوسی و به انبار ترمینال مقصد خواهد بود ( باربری )

  ارسال به سراسر ایران

  خرید حضوری:
  آدرس نهالستان: گیلان - پره سر - رو به روی ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع

  خدمات ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست