1. گلفروشی آنلاین
 2. فروش نهال
 3. فروش درخت چنار با کیفیت عالی| عکس درخت چنار| قیمت درخت چنار
خرید درخت چنار

فروش درخت چنار با کیفیت عالی| عکس درخت چنار| قیمت درخت چنار

بدون دیدگاه
 • درخت چنار درختی بلند قد و سایه انداز با چشم‌اندازی زیبا است که به‌طور گسترده در پارک‌ها، خیابان‌ها، باغ‌ها و… کاشته می‌شود. این درخت که تحمل بسیار خوبی در برابر آلودگی هوا دارد و یک انتخاب عالی و رایج در پارک‌های بزرگ شهری و سایر زمین‌های عمومی است.

  اگر قصد خرید نهال درخت چنار را دارید، در این مطلب علاوه بر این‌که کلیه شرایط نگه‌داری آن را یاد خواهید گرفت، همچنین با یکی از با سابقه‌ترین و خوش‌نام‌ترین فروشنده نهال درخت چنار در گیلان نیز آشنا خواهید شد.

  آشنایی با درخت چنار – بهترین درخت برای سایه

  نام درخت چنار از واژه یونانی Platanus گرفته شده که به معنای برگ پهن و با اشاره به سایز برگ‌های آن است.  وقتی صحبت از تاریخچه درخت چنار می‌شود، بیشتر باغبان‌ها در این زمینه مطمئن نیستند، اگرچه مورخان گیاه‌شناسی اعتقاد دارند که این درخت بومی شرق جهان بوده و سال‌ها است که در سرتاسر جهان از کاشت می‌شود. درخت چنار لندنی که از اوایل قرن شانزدهم در طول انقلاب صنعتی در لندن نیز کاشته می‌شد، ترکیبی از چنار شرقی و آمریکایی است.

   

   

  درخت چنار اگر چه ظاهراً برگ‌ریز است اما نسبت به دیگر درختان به‌ویژه در پاییز و طول زمستان برگ‌های زیادی را روی شاخه خود نگه می‌دارد.

  اگرچه بسیاری از مردم برگ درخت چنار را با برگ درخت افرا اشتباه می‌گیرند، اما عمدتاً وجه تمایز گونه‌های درخت چنار در برگ‌های‌شان مشخص می‌شود. برگ‌های درخت چنار شبیه به کف دست باز با لبه‌های تیز هستند.

  پوست درخت چنار جالب، جذاب و خال‌دار است. در قسمت‌های پایین و مسن‌تر پوست تیره، خشن و شیاردار است اما قسمت بالاتر معمولاً نازک، صاف و به رنگ سفید و خاکستری است.

  تمام گونه‌های درخت چنار دارای تنه پوسته پوسته با رنگ‌های خال‌دار سفید مایل به سبز، خرمایی و قهوه‌ای دیده می‌شوند.  پوست درخت باعث مقاومت آن در برابر انگل‌ها و حشرات می‌شود و همچنین به درخت کمک می‌کند تا در برابر آلودگی شهری ایمن بماند.


  همچنین ببینید: خرید گل خرزرهره


   

  میوه‌های درخت چنار کروی شکل بوده و زمانی‌که از هم جدا می‌شوند دارای صدها دانه کرکی می‌شوند، که مورد علاقه‌ی سنجاب‌ها و پرندگان آوازخوان است.

  شرایط نگهداری و کاشت درخت چنار

  درخت چنار (Platanus spp) یک درخت سایه‌دار با رشد سریع است که کاشت آن در زمان مناسب سال و رعایت نکات مهم در نگه‌داری می‌تواند به رشد سالم درخت کمک کند.

  حدود شش هفته طول می‌کشد تا درخت چنار به محل کاشت جدید عادت کند و از آن‌جایی که همه‌ی گونه‌های چنارها خاک مرطوب را می‌پسندند، برای جلوگیری از خشک شدن خاک در شش هفته اول، آب زیادی تهیه کنید، اما خاک هرگز نباید غرقاب شود.


  همچنین ببینید: خرید نهال اکالیپتوس


  نور مناسب درخت چنار

  اگرچه آفتاب کامل برای درخت چنار بسیار ایده‌آل است، اما سایه جزئی را نیز می‌تواند تحمل کند. در واقع برای یک رشد معمولی این درخت به چهار ساعت نور مستقیم خورشید و برای رشد عالی به شش ساعت یا بیشتر نور نیاز دارد.  دما مناسب درخت چنار

  درخت چنار در مناطق با آب و هوای معتدل رشد عالی خواهند داشت. در واقع این درخت تا زمانی‌که خاکش مرطوب بماند می‌تواند تابستان گرم و زمستان سخت را تحمل کند. با این‌حال با توجه به منطقه‌ی کاشت تا منفی 20 درجه سانتی‌گراد مقاوم و بهترین دما برای رشد آن بین 20 تا 30 درجه سانتی‌گراد است.

  آبیاری درخت چنار

  آبیاری درخت چنار با توجه به میزان گرما و آفتابی که دریافت می‌کند، متفاوت است. اگرچه این درخت می‌تواند مقداری خشکی را تحمل کند اما عمدتاً نیاز آبی نهال درخت چنار از متوسط به بالا است و دائماً خاک مرطوب باشد. باران های زمستانی و مالچ پاشی می‌تواند به مرطوب نگه داشتن خاک نیز کمک کند.

  خاک درخت چنار

  اگرچه درخت چنار با اکثر شرایط خاک سازگاری دارد و رشد می‌کند، اما در خاک غنی با زهکشی خوب بهترین عملکرد را خواهد داشت. با این حال می‌توانید از انواع خاک‌های لومی، شنی و رسی استفاده کنید فقط توجه داشته باشید که میزان سطوح اسیدی، قلیایی و مقدار فشردگی خاک را حتماً کنترل کنید.

  کوددهی درخت چنار

  اگر درخت چنار را در مناطقی با خاک ضعیف یا فضای محدود کاشته‌اید، به‌ احتمال زیاد نیاز به کوددهی خواهید داشت. اگر چنین است درخت را در اوایل بهار و پاییز با کود درختی، طبق دستورالعمل‌های خود کود تغذیه کنید. اما اگر درخت در یک منطقه حاصل‌خیز با فضایی باز کاشته شود، احتمالاً به کوددهی زیادی نیاز نخواهد داشت.

  هرس چنار

  همچنین ببینید: خرید سرو شیراز

  زمان مناسب برای هرس درخت چنار

  اگر درخت چنار هرس نشود، بسیار پرشاخ و برگ خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود شاخه‌های بیمار، در حال مرگ و مرده را در زمستان هرس کنید. در واقع برای حفظ زیبایی درخت و شکل منحصر به فرد آن هرس سالانه ضروری است.

  بهترین زمان کاشت درخت چنار

  هوشمندانه‌ترین زمان برای کاشت درخت چنار در دوره‌ی خواب گیاه و در اواخر پاییز و زمستان است. اگرچه کاشت درخت چنار در اواخر بهار یا تابستان بی‌خطر است اما باید حتماً از مرطوب بودن خاک مطمئن شوید، زیرا باعث مشکلاتی در دوره آب و هوای خشک به‌ویژه ماه‌های شهریور و مهر می‌شود.

  کاشت نهال درخت چنار در دوره‌ی خواب به درخت کمک می‌کند تا از شوک پیوندی جلوگیری شود و همچنین از کاهش رشد ریشه نیز جلوگیری کند.

  در واقع در هنگام کاشت دو نگرانی اصلی در یک نهال چنار جوان وجود دارد  استرس آب و آسیب سرمازدگی. برای جلوگیری از این موارد، بهتر است که چنار را حداقل شش هفته قبل از اولین یخبندان بکارید (ترجیحاً در پاییز)

  فاصله استاندارد کاشت درخت چنار

  با توجه به اندازه نهال درخت چنار، باید مراقب فاصله استاندارد کاشت آن باشید تا بتواند زیبایی خود را به‌طور کامل نمایان سازد. اگر از روش قلمه‌زنی درخت را تکثیر می‌کنید مناسب‌ترین فاصله برای کاشت بین 15 تا 20 سانتی‌متر است اما برای کاشت نهال درخت چنار بهتر است که  حدود ۱۲۰ سانتی‌متر فاصله وجود داشته باشد.

  فاصله استاندارد کاشت شامل دور نگه داشتن درخت، از انواع سازه‌ها و مناطق با امکانات زیرزمینی نیز می‌شود که حداقل بین 9 تا 10 متر است.

  آفات و بیماری‌های درخت چنار

  همه‌ی گونه‌های درخت چنار احتمال دارد به بیماری قارچی آنتراکنوز مبتلا شوند. به‌ویژه این بیماری پس از گذران یک بهار مرطوب و خنک (مانند بهار 2019) بسیار شایع است. با این‌حال در هوای گرم و خشک این بیماری کمتر دیده می‌شود. یکی دیگر از بیماری‌های قارچی درخت لکه شانکر است که می‌تواند کشنده نیز باشد، این بیماری با لکه‌های سفید خود را روی برگ نشان می‌دهند.

  رایج ترین آفات حشره‌ای که در درخت چنار دیده می‎‌شود، حشره توری چنار است و  دیگر آفات این درخت عبارتند از کرم، فلس، سوسک ژاپنی، کاترپیلار و کنه.

  روش‌‌های تکثیر درخت چنار

  تکثیر نهال درخت چنار به روش‌های قلمه‌زنی، خوابانیدن شاخه‌های جوان و از طریق بذرهای میوه آن است. رایج‌ترین روش تکثیر درخت چنار کاشت نهال قلمه‌زنی شده که روشی کارآمد و مقرون‌به‌صرفه برای ازدیاد این درخت است.

  قلمه‌زنی باید از درخت سالم که هیچ نشانه‌ای از بیماری ندارد و در خواب زمستانی است، انجام گیرد. با یک قیچی تمیز و تیز شاخه‌ها جدید و جوان‌تر را به طول 25 سامتی‌متر

  ، 25 از درخت جدا کنید. از آن‌جایی که درخت در خواب است، این قلمه قبل از کاشت نیازی به درمان خاصی نخواهد داشت. سپس قلمه‌های درخت چنار را باید در زمین فرو در گلدان‌های مخصوص در یک خاک با زهکشی خوب بکارید. معمولاً قلمه‌هایی که در پاییز تا اوایل زمستان کاشته می‌شوند تا زمان رسیدن بهار ریشه می‌دهند.

  سرعت رشد درخت چنار

  سرعت رشد درخت چنار به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله گونه درخت، شرایط آب و هوایی، کیفیت خاک و میزان آبیاری. به طور کلی، درختان چنار از جمله درختان سریع الرشد هستند.

  درخت چنار در سال اول زندگی خود معمولاً بین 1 تا 2 متر رشد می کند. در سال های بعد، سرعت رشد درخت چنار بیشتر می شود و می تواند تا 5 متر در سال رشد کند. در شرایط مناسب، درخت چنار می تواند در طول عمر خود به ارتفاع 30 متر یا بیشتر برسد.

  درخت چنار در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری سریع تر از مناطق سردسیری رشد می کند. همچنین، درخت چنار در خاک های حاصلخیز و مرطوب سریع تر از خاک های فقیر و خشک رشد می کند.

  درخت چنار در سال های اول زندگی خود به آبیاری منظم نیاز دارد. با افزایش سن درخت، نیاز آن به آبیاری کاهش می یابد.

  در اینجا چند نکته برای افزایش سرعت رشد درخت چنار آورده شده است:

  • درخت چنار را در مکانی آفتابی بکارید.
  • درخت چنار را در خاک حاصلخیز و مرطوب بکارید.
  • درخت چنار را در سال های اول زندگی خود به آبیاری منظم نیاز دارد.

  درخت چنار یک درخت زیبا و مقاوم است که می تواند در بسیاری از شرایط آب و هوایی رشد کند. این درخت به دلیل سایه فراوانی که ایجاد می کند، برای کاشت در پارک ها، خیابان ها و مناطق مسکونی مناسب است.

  قیمت نهال درخت چنار در گیلان

  قیمت نهال درخت چنار به عواملی مختلفی مانند نوع درخت و سن آن بستگی دارد. اگر قصد خرید درخت چنار در گیلان را دارید، تولیدی گل و گیاه سرو و طلایی علاوه بر تولید و فروش درخت چنار با کیفیت، کلیه مشاوره‌های لازم را در جهت نگه‌داریو تکثیر این گیاه به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. همچنین به‌دلیل حذف واسطه‌، قیمت درخت چنار در این مجموعه بسیار مناسب است.

  در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه خرید نهال درگیلان  و یا سایر محصولات سایت مانند کاج لاوسون، درخت انجیلی و نهال گواوا و عنبرسائل و …  از بخش تماس با ما سایت سرو طلایی اقدام نمایید

  خرید نهال درخت چنار در گیلان

  برای خرید درخت چنار در گیلان با مراجعه به وب‌سایت sarvetalayi.com  یا حضوری می‌توانید بدون واسطه با کیفیت‌ترین محصول را با قیمتی منصفانه انتخاب کنید. همچنین این مجموعه فروش عمده نهال درخت چنار را با کیفیتی عالی در اختیار باغداران و مشتریان محترم قرار می‌دهد.

  این مجموعه در کلیه مراحل کاشت تا برداشت، پاسخگوی خریداران خود خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کافی است با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  ایا چوب درخت چنار به عنوان چوب صنعتی محسوب می شود؟

  بله چوب درخت چنار صنعتی است و در کارهای صنعت چوب کاربرد زیادی دارد؟

  این گون بیشتر با چه اب وهوایی سازگار است؟

  این گونه بیشتر با اب وهوای سرد و خشک، سردو مرطوب و معتدل سازگار است

  سود کاشت درخت چنار چقدر است؟

  کاشت درخت چنار می تواند یک سرمایه گذاری سودآور باشد. درختان چنار به سرعت رشد می کنند و می توانند در مدت کوتاهی به اندازه قابل توجهی برسند. چوب چنار یک چوب سخت با ارزش است که برای ساخت مبلمان، کابینت و سایر اقلام استفاده می شود. .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۷ رای
  5/5 (1 Review)

  راهنمای خرید

  سفارش از طریق تلفن و واتس آپ 09113818646 مهندس همتی :
  موقعیت گلخانه :استان گیلان
  ارسال شهرستان اتوبوسی و به انبار ترمینال مقصد خواهد بود ( باربری )

  ارسال به سراسر ایران

  خرید حضوری:
  آدرس نهالستان: گیلان - پره سر - رو به روی ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع

  خدمات ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست