1. گلفروشی آنلاین
 2. فروش نهال
 3. خرید و قیمت نهال زرشک + ویدئو و عکس
خرید نهال زرشک

خرید و قیمت نهال زرشک + ویدئو و عکس

بدون دیدگاه
 • نهال زرشک به عنوان یکی از نهال‌های مقاوم و بومی در کشور ایران، می‌تواند به عنوان یک نهال درآمدزا نیز شناخته شود. زرشک به عنوان یکی از مواد غذایی که حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مغذی زیادی است، می‌تواند خواص بسیار زیادی داشته باشد. به همین خاطر، خرید نهال زرشک در کشور ایران رواج بسیار بیشتری پیدا کرده است. از طرفی این نهال جزء نهال‌های مقاوم بوده که روش نگهداری و کاشت تقریبا آسانی دارد.  

  در صورتی که نیاز به خرید نهال زرشک را دارید، با ما همراه باشید تا بیشتر با انواع نهال زرشک، ویژگی‌ها و نحوه نگهداری از این نهال آشنا شوید.

  صحبت های مهندس ارسلان همتی در مورد نهال زرشک

  انواع نهال زرشک

  نهال زرشک از جمله نهال‌های مقاوم و با زیبایی منحصر به فرد است که هم می‌تواند به صورت تزئینی و هم برای رشد زرشک، مورد استفاده قرار گیرد. نهال‌های زرشک دارای گونه های بسیار زیادی‌اند که در هر یک از نقاط جهان، می‌توان آن‌ها را پیدا کرد و از مزایای این نهال‌ها بهره‎مند شد.

  نهال زرشک بی دانه، نهال زرشک پفکی و نهال زرشک زینتی سه مدل از انواع نهال‌هایی‌اند که کاربردهای زیادی در کشور ایران دارند. از طرفی این نهال‌ها با داشتن میوه مرغوب، می‌توانند به عنوان یک منبع درآمد نیز محسوب شوند.

   

  زرشک بی دانه

  نهال زرشک بی دانه یکی از انواع نهال‌های زرشک موجود در بازار است که با نام نهال زرشک قائنات نیز شناخته می‌شود. زرشک‌های بی دانه دارای رنگ بسیار جذابی‌اند و می‌توانند برای پلو مورد استفاده قرار گیرند. به همین خاطر، عمدتا نهال زرشک بی دانه با نام نهال زرشک پلویی نیز شناخته می‌شود. نهال زرشک بی دانه، در کوتاه ترین زمان ممکن به شما زرشک تحویل می‌دهد. به همین خاطر، می‌تواند شما را به درآمدزایی خوبی برساند.

  زرشک پفکی

  زرشک پفکی یکی از انواع زرشک‌های موجود در بازار است که با حجم بیشتر و رنگ جذاب تر به فروش می‌رود. این زرشک که جزء زرشک‌های صادراتی است، می‌تواند با کمک نهال زرشک پفکی رشد کند و بدست آید. معمولا 2 الی 6 ماه زمان لازم است که تا زرشک‌های پفکی رشد کنند و قابل استفاده باشند. زرشک‌های پفکی معمولا به عنوان زرشک‌های صادراتی نیز شناخته می‌شوند؛ اما امکان خرید این زرشک‌ها در کشور ایران نیز وجود دارد.

  زرشک زینتی

  زرشک زینتی یکی دیگر از انواع زرشک‌هایی است که می‌تواند به عنوان تزئین یک مکان مورد استفاده قرار گیرد. همانطور که از نام این نهال زرشک مشخص است، این نهال بیشتر کاربرد زینتی دارد تا خوراکی. درختچه‌های زرشک زینتی دارای گل‌های ریز زرد رنگ هستند که پس از شکوفا شدن به ریسه‌های قرمز براق تبدیل می‌شوند. زیبایی درختچه زرشک زینتی در کنار دوام و طول‎عمر بالای آن، این درختچه را به یکی از بهترین درختچه‌های موجود در کشور ایران و جهان تبدیل کرده است.

  هرس نهال زرشک چگونه است؟

  هرس نهال زرشک

  هرس نهال زرشک

  هرس نهال زرشک برای رسیدن به گلدهی بیشتر، ضروری است. بهتر است برای هرس کردن نهال زرشک، از ماه 8 تا ماه 11 اقدام کنید. چرا که در این بازه زمانی، شاخه‌های خشک و اضافی بهتر قابل شناسایی هستند. برای هرس نهال زرشک، حتما شاخه‌های خشک و اضافی را حذف کنید. حتما شاخه‌های درهم تنیده و شاخه‌هایی که دارای آفت‌اند را برای هرس انتخاب کنید تا بتوانید شاهد گلدهی بیشتر این نهال باشید. بهتر است پس از خرید نهال زرشک، حداقل هر 2 سال یک بار اقدام به هرس کردن نهال زرشک کنید.


  همچنین ببینید: خرید گل کاغذی


  تکثیر نهال زرشک

  تکثیر نهال زرشک با روش‌های مختلفی امکان‎پذیر است که قطعا استفاده از این روش‌ها نیاز به تخصص و یا تجربه کافی دارد. روش پاجوش، قلمه زدن، خوابانیدن و … از جمله روش‌های تکثیر نهال زرشک‌اند که هر کدام می‌توانند در بازه زمانی خاصی از سال انجام شوند. معمولا بهترین زمان تکثیر نهال زرشک، فصل پاییز یا اواخر اسفندماه است.

  نحوه نگهداری و آبیاری نهال زرشک

  نگهداری نهال زرشک

  به منظور خرید نهال زرشک و مشاهده گلدهی و برداشت از طریق این نهال، نیاز کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نگهداری نهال زرشک را دارید. نهال زرشک، جزء نهال‌هایی است که در مناطق معتدل، خشک و نیمه خشک رشد بسیار خوبی دارد. به همین خاطر، می‌توان این گیاه را در مناطقی که آب‎وهوای معتدل دارند، کاشت.

  میزان اسیدیته خاکی که برای نگهداری از نهال زرشک استفاده می‌شود، بین 7 تا 8 است. در صورتی که میزان اسیدیته کاهش یا افزایش پیدا کند، نگهداری از نهال زرشک سخت تر خواهد شد و چالش‌های زیادی را به همراه خواهد داشت. بهترین نوع خاک نهال زرشک نیز خاک لومی است.

  این گیاه در دمای 15 تا 18 درجه سانتی گراد رشد بسیار خوبی دارد. معمولا نهال زرشک در بازه دمایی 19 الی 23 درجه سانتی گراد، گلدهی خواهد داشت. به همین خاطر، اکثر رشد و گلدهی این نهال در روزهای ابتدایی سال و تابستان است.

  پس از خرید نهال زرشک و کاشت آن، لازم است تا 3 الی 4 سال به صورت هفتگی به نهال زرشک آب داده شود. در صورتی که زرشک در مناطق با باران کافی کاشته می‌شود، نیازی به حساسیت زیادی برای آبیاری آن نیست. پس از گذشت 3 الی 4 سال از کاشت نهال زرشک، می‌توان آبیاری آن را به 12 الی 15 روز یک بار موکول کرد.

  خرید و قیمت نهال زرشک باکیفیت

  نهال زرشک-min

  قیمت نهال زرشک

  قیمت نهال زرشک بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود و معمولا یک بازه قیمتی مشخصی برای این نهال در کشور ایران وجود دارد. بسته به اندازه نهال زرشک، قیمت خرید آن نیز متفاوت است. بدیهی است که هر چقدر نهال زرشک بزرگ تر باشد، قیمت خرید آن نیز بالاتر می‌رود. البته نوع نهال زرشک نیز بر روی قیمت آن تاثیرگذار است.

  برای اطلاع از قیمت نهال زرشک، بهترین راهکار این است که از یک مجموعه تولیدی گل و گیاه کمک بگیرید. تولیدی گل و گیاه سرو طلایی، بهترین خدمات را در حوزه فروش گل و گیاه به شما ارائه می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت نهال زرشک، با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید. 

  در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه خرید نهال در گیلان  و یا سایر محصولات سایت مانند کاج لاوسون، درخت انجیلی و نهال گواوا و عنبرسائل و  نهال زرشک و .…  از بخش تماس با ما سایت سرو طلایی اقدام نمایید

  خرید نهال زرشک در استان گیلان

  نهال زرشک به دلیل داشتن مقاومت خوب در شرایط آب‎وهوایی مختلف، می‌تواند برای بسیاری از استان‌های کشور مانند استان گیلان، مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که نیاز به خرید نهال زرشک باکیفیت را دارید، می‌بایست قبل از هر اقدامی به یک فروشنده معتبر و فعال در حوزه فروش نهال‌های زرشک مراجعه کنید. چرا که کیفیت نهال زرشک، می‌تواند تاثیر زیادی روی طول‎عمر این نهال و عملکرد آن داشته باشد.

  سوالات متداول:

  زرشک زینتی ایا خزان می کند یا برگهای دائمی دارد؟

  زرشک برگ قرمز معروف به زرشک زینتی خزان کننده است

  زرشک زینتی در چه مناطقی قابل کشت است؟

  زرشک زینتی از لحاظ سازگاری در اغلب مناطق ایران قابل کشت است

  سایر دسته بندی ها:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۹ رای
  0/5 (0 Reviews)

  راهنمای خرید

  سفارش از طریق تلفن و واتس آپ 09113818646 مهندس همتی :
  موقعیت گلخانه :استان گیلان
  ارسال شهرستان اتوبوسی و به انبار ترمینال مقصد خواهد بود ( باربری )

  ارسال به سراسر ایران

  خرید حضوری:
  آدرس نهالستان: گیلان - پره سر - رو به روی ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع

  خدمات ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست