1. گلفروشی آنلاین
 2. فروش نهال
 3. فروش پیچ گلیسین (گل ویستریا ) سفید و بنفش + قیمت
گل پیچ گلیسین

فروش پیچ گلیسین (گل ویستریا ) سفید و بنفش + قیمت

بدون دیدگاه
 • گل پیچ گلیسین یک انتخاب عالی برای دیوارهای خانه یا باغ است. این گیاه رونده با نوع گلد‌هی، منظره‌ای چشمگیری را در فضاهای باز ایجاد می‌کند. همچنین گل‌های درخت بالغ گلیسین از شاخه‌ها به پایین می‌ریزید و یک قاب تماشایی در محوطه‌ی پارک، باغ یا حتی حیاط خانه ارائه می‌دهد.

  اگر قصد خرید گل گلیسین و پرورش آن را دارید، این مطلب راهنمای کاملی است تا هر نکته‌ی از فروش گل پیچ گلیسین تا تکثیر آن را بدانید، در اختیارتان خواهد گذاشت.

  معرفی گل پیچ گلیسین- درخت با گل بنفش خوشه ای

  گل پیچ گلیسین  که با نام ویستریا (WISTERIA) نیز شناخته می‌شود، بومی چین، ژاپن و شرق آمریکا است. این گیاه دارای ده گونه است که سه‌ گونه‌ی آن پرطرفدارتر و همچنین بهترین رشد را دارد که عبارتند از گل پیچ گلیسین ژاپنی ، گلیسین چینی (Wisteria sinensis) و گلیسین ابریشمی (Wisteria brachybotrys).  گل پیچ گلیسین تا 10 متر به صورت درختچه و تا 20 متر روی دیوار رشد می‌کند.

  گلیسین دارای ساقه‌های بسیار قوی و چوبی است که با گذشت زمان، عرض آن مانند ضخامت تنه درختان کوچک می‌شود.

  گل دهی پیچ گلیسین

  دسته‌های بلند گل‌های معطر پیچ گلیسین در واخر بهار از شاخه‌های دوقلو آویزان می‌شوند و دارای رنگ‌های سفید، آبی، یاسی، صورتی و بنفش تیره هستند. گل‌ها در پاییز قبل از ریزش زرد می‌شود.

  با توجه به شکل گلدهی ویستریان (برگ‌ریز و انگوری) با هرس می‌توانید از آن به عنوان پرچین، پرده آلاچیق یا مرز کشیدن در میان باغ استفاده کنید.

  گلیسین ژاپنی دارای طولانی‌ترین نوع گل در بین همه‌ی گونه‌ها است و به بهترین شکل به صورت آویزان از ساختار باغی مانند آلاچیق یا طاق خود را نشان می‌دهد.

  گلدهی در گلیسین چینی معمولاً قبل از ظاهر شدن برگ‌ها و در بهار است. آن‌ها در خلاف جهت عقربه‌های ساعت پیچ‌دار با پایه‌های کوتاه هستند، بنابراین بهتر است برای روی دیوار کاشته شوند.

  گلیسین ابریشمی دارای برگ‌های پرزدار و شاخه‌های کوتاه است که می‌توانید آن را روی آلاچیق و دیوار پرورش دارد و دارای گل‌های سفید و زرد است. گونه‌ی ابریشمی دارای گل‌های بسیار معطر بوده و در بهار و اوایل تابستان بین 10 تا 15 سانتی‌متر رشد می‌کنند.

  گل پیچ گلیسین

  نگهداری گل پیچ گلیسین

  گل پیچ گلیسین یا گیاه انگور اگر به خوبی نگه‌داری شود دارای عمر طولانی با گل‌دهی فراوان است.

  زمان کاشت گل پیچ گلیسین

  بهترین زمان برای کاشت کل پیچ گلیسین اواسط پاییز ماه (آبان) تا اول اردیبهشت ماه است. اگرچه گلیسین را می‌توان در هر زمانی از سال کاشت، اما مراقبت از این گیاه در پاییز یا زمستان آسان‌تر است.

  خاک پیچ گلیسین

  گل پیچ گلیسین با هرگونه خاکی سازگاری دارد اما یک خاک حاصل‌خیز که به‌خوبی زهکشی شده باشد، در رشد عالی آن به‌شدت تأثیرگذار است. گلیسین از خاک‌های بسیار سنگین و غرقاب بیزار است.

  آبیاری ویستریا

  اگر گل گلیسین را در خاک‌های سبک یا شنی کاشته‌اید، به‌دلیل این‌که خاک به‌سرعت خشک می‌شوند، باید آن‌ها را به‌خوبی آبیاری کنید، به‌خصوص زمانی که تازه آن را کاشته‌اید و در دوره‌های خشکسالی. با این‌حال ویستریا در برابر خشکسالی مقاوم است و آبیاری متوسط نیاز دارد.

  همچنین ببینید: خرید گل اقاقیا

  نور گل پیچ گلیسین

  گلیسین آفتاب کامل را می‌پسندد. در واقع برای این‌که گیاه بهترین گلدهی را داشته باشد باید روی یک دیوار یا آلاچیق رو به‌جنوب یا غرب کاشته شود. اگرچه گلیسین در سایه نیز رشد می‌کند اما گلدهی آن به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد.

  همچنین ببینید: خرید نهال ارغوان

  دما پیچ گلیسین

  پیچ گلیسین در سرما، یخبندان، هوای خشک‌تر از حد معمول و گرم آسیب می‌بیند. بنابراین برای این‌که این گیاه یک رشد عالی داشته باشد بهترین دما بین منفی 20 درجه سانتی‌گراد تا بالای 18 درجه سانتی‌گراد است.

  کوددهی  گلیسین

  بهترین زمان برای کوددهی گلیسین در بهار و با توجه به نوع خاک است. در خاک‌های شنی که سطح پتاسیم پایینی دارند از کودهای سولفات پتاس به میزان 20 گرم در متربع استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کودهای گل رز یا بوته‌های گلدار نیز استفاده کنید.

  هرس پیچ گلیسین

  از آن‌جایی که گلیسین گیاهی بالارونده و سرسخت است، هرس کردن در شکل‌دهی آن بسیار تأثیرگذار است. هرس باید منظم و در ماه‌های مرداد تا شهریور انجام شود.

  در این ماه باید شاخه‌هایی که رشد سریع داشته‌اند را نزدیک به 30 سانتی‌متر هرس کنید. سپس در ماه بهمن کلیه شاخه‌ها را حدود 10 سانتی‌متر کوتاه کنید. ویستریا جوان را تا زمانی‌که دیوار یا ساختار باغ را کامل نپوشانده است، هرس نکنید.

  گل پیچ گلیسین

  آفات و بیماری‌های گل پیچ گلیسین

  شایع‌ترین مشکل گل پیچ گلیسین گلدهی ضعیف است که به دلایل مختلف مانند هرس بد موقع و شدید، تکثیر ضعیف، نرسیدن نور کافی به گیاه، کمبود آب، یخبندان، خاک‌های فقیر، کمبود پتاسیم، آسیب کبوتر یا موش و غیره رخ می‌دهد.

  همچنین ببینید: فروش نهال نارنج

  همچنین ببینید: فروش گل شیشه شور

  تکثیر گل پیچ گلیسین

  گل پیچ گلیسین را می‌توان از طریق بذر یا پیوند قلمه تکثیر کرد. معمولاً گل‌دهی گلیسین با بذر طولانی مدت و احتمال دارد تا 20 سال طول بکشد. بنابراین بهترین روش برای تکثیر این قلمه‌زنی است که در بهار و تابستان چوب نرم و در زمستان چوب سخت را ببرید.

  اگر می‌خواهید گلیسین را از طریق بذر تکثیر کنید، باید غلاف‌های بذر را پس از ریزش برگ جمع‌آوری کنید و در داخل یک سینی بریزید تا باز شوند. پس از رسیدن غلاف را باز کنید و دانه تازه را در عمق 2 سانتی‌متر در کمپوست بکارید.

  اگر می‌خواهید گلیسین را در ظرف تکثیر کنید، باید در یک ظرف بزرگ حداقل 45 سانتی و پر از کمپوست گلدانی و خاک لومی بکارید.

  قیمت گل پیچ گلیسین

  قیمت گل پیچ گلیسین بستگی به تعداد، سن، اندازه و همچنین نوع تکثیر دارد. اگر می‌خواهید گیاه زودتر به گل‌دهی برسد باید گلیسین تکثیر شده از طریق قلمه را انتخاب کنید. بنابراین قیمت نهایی کاملاً به کیفیت نهال، گلدان یا بذر بستگی دارد.

  فروش گل پیچ گلیسین

  اگر قصد خرید ویستریا دارید بهترین انتخاب مراجعه حضوری به نهالستان سرو طلایی است. این مجموعه با چندین سال تجربه در زمینه‌ی پرورش گیاهان با کیفیت توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند.

  در واقع در این مجموعه علاوه بر این‌که بهترین گل گلیسین را با مناسب‌ترین قیمت خریداری خواهید کرد، می‌توانید از مشاورین این مجموعه در کلیه مراحل کاشت، پرورش، تکثیر، هرس و… راهنمایی بگیرید.

   

  در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه خرید نهال در گیلان  و یا سایر محصولات سایت مانند کاج لاوسون، درخت انجیلی و نهال گواوا و عنبرسائل و …  از بخش تماس با ما سایت سرو طلایی اقدام نمایید

  سوالات متداول

  پیچ گلیسین ایا دائم سبز است؟

  پیچ گلیسین گیاهی است رونده و خزان کننده یعنی در اواخر پاییز و زمستان بدون برگ است

  پیچ گلیسین چند بار در سال گل میدهد؟

  .پیچ گلیسین دو بار در سال گل می دهد ، در اواخر فروردین و اواخر تیرماه گلهای خوشه ای برنگ بنفش ظاهر می شوند

  سایر دسته بندی ها:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۳ رای
  4.3/5 (3 Reviews)

  راهنمای خرید

  سفارش از طریق تلفن و واتس آپ 09113818646 مهندس همتی :
  موقعیت گلخانه :استان گیلان
  ارسال شهرستان اتوبوسی و به انبار ترمینال مقصد خواهد بود ( باربری )

  ارسال به سراسر ایران

  خرید حضوری:
  آدرس نهالستان: گیلان - پره سر - رو به روی ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع

  خدمات ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست