1. گلفروشی آنلاین
 2. pr
 3. سیم گالوانیزه کشاورزی (مفتول گالوانیزه تاکستان) چیست؟
سیم گالوانیزه

سیم گالوانیزه کشاورزی (مفتول گالوانیزه تاکستان) چیست؟

بدون دیدگاه
 • سیم مفتولی یکی از محصولات پرکاربرد در صنعت کشاورزی است. وجود رطوبت بالا و شرایط جوی خاص باعث شده بسیاری از مزرعه‌داران، از سیم گالوانیزه کشاورزی (سفید) استفاده کنند. در واقع سیم مفتول گالوانیزه تاکستان یک نوع مفتول است که به دلیل داشتن پوشش روی در برابر رطوبت، خوردگی و زنگ زدگی از عمر طولانی و مقاومت بالایی برخوردار می‌باشد. به همین سبب بهترین سیم مفتول کشاورزی و باغداری به شمار می‌رود.

  البته از آنجایی که هزینه‌های نهایی راه اندازی گلخانه برای برخی از افراد بسیار گران است، از این جهت بعضی از افراد ترجیح می‌دهند جهت کاهش هزینه‌ها، قیمت سیم گالوانیزه گلخانه را تا جای ممکن کاهش دهند. در نتیجه از انواع سیم فلزی نظیر سیم مفتول سیاه و در برخی موارد از سیم مفتول استیل استفاده می‌کنند. اگر به دنبال بهترین مفتول کشاورزی جهت ایجاد گلخانه، ساخت داربست های باغچه، سیم کشی باغات انگور و غیره هستید، بدون شک سیم مفتولی سفید (گالوانیزه) بهترین انتخاب خواهد بود.

  منظور از سیم گالوانیزه کشاورزی چیست؟

  می‌توان اینطور گفت که سیم مفتول گالوانیزه کشاورزی یک نوع سیم مفتولی است که در طول فرایند گالوانیزاسیون یک لایه روکش روی (Zn) روی سطح آن اضافه می‌شود. به همین دلیل به آن سیم مفتول گالوانیزه گفته می‌شود.

  البته مفتول گالوانیزه در سایزهای مختلف روانه بازار می‌گردد، اما در صنعت کشاورزی، معمولا از مفتول گالوانیزه 2 الی 5 میلیمتر استفاده می‌شود. اگرچه در کشاورزی می‌توان از سایر انواع سیم مفتول یا حتی سیم مفتول گالوانیزه با ضخامت پایین استفاده نمود، اما این کار اصلا توصیه نمی‌شود!
  چرا که در کشاورزی، مزرعه داری و گلخانه رطوبت و شرایط جوی آنقدر نامناسب و بالاست که استفاده از سایر انواع مفتول یا سیم مفتول سفید ضخامت کم اصلاً توجیه اقتصادی ندارد.

  جدول مشخصات سیم مفتول گالوانیزه تاکستان یا کشاورزی

  در جدول زیر برخی از مهمترین مشخصات سیم گالوانیزه کشاورزی یا همان سیم مفتول داربست انگور را مشاهده می‌کنید:

  ویژگی مقدار
  متریال فولاد کربن بالا
  انواع گالوانیزه گرم، گالوانیزه سرد
  ضخامت 2mm الی 5mm
  نحوه عرضه شاخه ای، کلاف
  وزن روی 10 الی 25 گرم بر متر مربع

  طبق جدول بالا می‌توان اینگونه برداشت کرد که مفتول کشاورزی یک نوع خاص از مفتول گالوانیزه است که ضخامت زیادی دارد.

  انواع کاربرد سیم مفتول گالوانیزه کشاورزی (سفید)

  از سیم گالوانیزه کشاورزی (سیم مفتولی سفید) به کرات استفاده می‌شود. به عنوان مثال سیم مفتول گالوانیزه جزو مهمترین مصالح در ساخت گلخانه است. همچنین سیم تونلی کشاورزی یک نوع کاربرد خاص از مفتول گالوانیزه می‌باشد که برای احداث گلخانه به شکل تونلی از آن استفاده می‌شود.

  از طرفی سیم مفتولی کشاورزی به سیم مفتول گالوانیزه تاکستان نیز مشهور است. در واقع سیم مفتول کشاورزی، سیم مناسب داربست انگور برای سیم کشی باغات انگور محسوب می‌شود. البته مفتول گالوانیزه کشاورزی علاوه بر آنکه سیم مخصوص داربست انگور است، می‌تواند ابزار مناسبی جهت آویز کردن صیفی جات و سبزیجات باشد.


  ناگفته نماند مفتول گالوانیزه به صورت غیر مستقیم هم در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال جهت حصارکشی و مرزبندی اراضی کشاورزی از فنس و سیم خاردار استفاده می‌شود که ماده اصلی در ساخت این محصولات مفتول گالوانیزه شده است.

  مزیت استفاده از سیم مفتول داربست انگور یا کشاورزی

  در زمان سیم داربست انگور، آویز کردن محصولات کشاورزی، ساخت گلخانه یا کاشت تونلی محصولات سیم مفتول های مختلفی نظیر مفتول استیل یا مفتول سیاه پیش روی کشاورزان قرار دارد، اما بدون شک سیم گالوانیزه کشاورزی بهترین گزینه است. مزیت استفاده از سیم مفتول گالوانیزه کشاورزی به مقاومت بالای این نوع سیم در برابر رطوبت، خوردگی، زنگ زدگی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید آن بازمی‌گردد.

  معایب استفاده از سیم مفتول گالوانیزه سفید یا تاکستان

  همانطور که گفته شد، استفاده از سیم مفتول گالوانیزه تاکستان یک انتخاب هوشمندانه و ایده آل برای مقاصد کشاورزی است، با این حال تنها ایرادی که می‌توان به استفاده از این مفتول گرفت، قیمت بالای آن است. با توجه به فرایند پیچیده تولید مفتول سفید کشاورزی، قیمت کیلویی آن نسبت به سایر انواع مفتول بیشتر است.

  قیمت سیم گالوانیزه کشاورزی

  سیم مفتول گالوانیزه گلخانه، کشاورزی، تاکستان و … تفاوت چندانی با نرخ خرید مفتول گالوانیزه ندارند.
  در جدول زیر لیست قیمت سیم مفتول کشاورزی (گالوانیزه) را مشاهده می‌فرمایید:

  نوع سیم مفتول قیمت (تومان)
  سیم مفتول گالوانیزه 2mm 38.500
  سیم مفتول گالوانیزه 2.2mm 38.000
  سیم مفتول گالوانیزه 2.4mm 38.000
  سیم مفتول گالوانیزه 2.8mm 38.000
  سیم مفتول گالوانیزه 3mm 38.000
  سیم مفتول گالوانیزه 3.5mm 38.000
  سیم مفتول گالوانیزه 4mm 38.400
  سیم مفتول گالوانیزه 5mm 38.400

  البته قیمت مفتول کشاورزی دائماً در حال نوسان است؛ بنابراین جهت استعلام دقیق آخرین قیمت می‌توانید از منابع معتبر نظیر فولاد توفیقی به آدرس https://fouladtofighi.com/ کمک بگیرید.

  چرا به سیم گالوانیزه کشاورزی، مفتول تاکستان گویند؟

  سیم مفتول کشاورزی گالوانیزه شده در بازار به سیم مفتول گالوانیزه تاکستان نیز شناخته می‌شود. دلیل این موضوع به کارایی بالای مفتول گالوانیزه کشاورزی در سیم کشی باغات انگور بازمی‌گردد. از آنجا که یکی از مهمترین کاربردهای مفتول گالوانیزه کشاورزی استفاده از آن به عنوان سیم مناسب داربست انگور است، به این سری از محصولات مفتول تاکستان نیز گفته می‌شود.

  نکات مهم در هنگام خرید سیم مفتول گالوانیزه کشاورزی

  حتماً قبل از نهایی کردن سفارش سیم کشاورزی قیمت مفتول مدنظر را از چندین مرجع معتبر استعلام بگیرید. همچنین نکته‌ای که بسیار مهم است، خرید سیم مفتول گالوانیزه تاکستان از یک فروشگاه معتبر یا کارخانه تولیدی است. خرید از تولیدکننده این امتیاز را به شما می‌دهد تا بتوانید یک محصول با کیفیت را با قیمت مناسب دریافت نمایید. از طرف دیگر می‌توانید از پشتیبانی خرید استفاده کنید، راهنمای استفاده و نصب مصالح آهنی را دریافت کنید.

  در زمان خرید سیم گالوانیزه کشاورزی باید به یکسری از نکات توجه نمایید. به عنوان مثال اگر قصد خرید مفتول کشاورزی (متری ، کیلویی) بدون واسطه و به صورت مستقیم را دارید، می‌توانید وارد سایت فولاد توفیقی شوید، آخرین قیمت مفتول کشاورزی را استعلام بگیرید و اطلاعات خود را درباره سیم های کشاورزی افزایش دهید.
  صنایع فولاد توفیقی یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع مفتول (گالوانیزه، مسی، سیاه) با کیفیت بی نظیر است که با داشتن کادری مجرب این اطمینان را به شما می‌دهد تا محصولات سفارشی خود را در کوتاه‌ترین زمان و همراه با فاکتور رسمی دریافت نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد وارد سایت fouladtofighi.com شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  0/5 (0 Reviews)

  راهنمای خرید

  سفارش از طریق تلفن و واتس آپ 09113818646 مهندس همتی :
  موقعیت گلخانه :استان گیلان
  ارسال شهرستان اتوبوسی و به انبار ترمینال مقصد خواهد بود ( باربری )

  ارسال به سراسر ایران

  خرید حضوری:
  آدرس نهالستان: گیلان - پره سر - رو به روی ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع

  خدمات ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست