1. گلفروشی آنلاین
 2. فروش نهال
 3. خرید مورد پیوندی به صورت عمده در گیلان+ روش نگهداری
خرید مورد پیوندی

خرید مورد پیوندی به صورت عمده در گیلان+ روش نگهداری

بدون دیدگاه
 • گیاه مورد (myrtle) یک درختچه همیشه سبز و متعلق به خانواده Myrtaceae است که دارای گونه‌های متعدد است. برخی از گونه‌های این گیاه بومی آمریکای جنوبی و برخی دیگر فقط در استرالیا و نیوزیلند یافت می‌شوند و مورد معمولی معطر (M. communis) بومی خاورمیانه و مناطق گرمسیر است.

  مورد پیوندی یکی از پرطرفدارترین انواع مورد است که برای کاشت در باغ و حیاط خانه بسیار عالی خواهد بود. خب برای این‌که بتوانید یک مورد پیوندی زیبا را پرورش دهید، ابتدا بیایید با این گیاه آشنا شویم و سپس یک مرکز معتبر و خوش‌نام برای خرید مورد پیوندی به صورت عمده در گیلان را نیز معرفی خواهیم کرد.

  معرفی مورد پیوندی

  مورد پیوندی یکی از 50 گونه درخت مورد که در دنیا با نام‌های myrtle  و loosestrife نیز شناخته می‌شود است. این گونه با برگ‌های همیشه سبز نسبت به دیگر گونه‌های مورد قدی کوتاه‌تر دارد و دامنه‌ی بومی آن از ایران تا هند و اندونزی گسترش می‌یابد. مورد پیوندی که اغلب در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری کاشته می‌شود، با عطر و رنگ منحصربه‌فرد گل‌هایش زیبایی برجسته‌ای را به نمایش می‌گذارد.

  اگرچه مورد پیوندی برای کاشت در فضای باز انتخابی عالی است اما امروزه از آن به عنوان یک گیاه آپارتمانی نیز استفاده می‌شود. این گیاه در یونان و رم باستان به‌عنوان یک گیاه دارویی و آشپزی کاربرد داشته است و هنوز از شاخه‌های انواع مورد در دسته‌ گل‌های مجلل و سلطنتی به‌ویژه در بریتانیا استفاده می‌شود.

  در حالی که بیشتر از این گیاه به عنوان یک درختچه معمولی استفاده می‌شود، با هرس کردن می‌توانید آن را مانند یک تپه، درخت بلند یا بونسای کوچک پرورش دهید.

   

  صحبت های مهندس ارسلان همتی در مورد مورد پیوندی

   

  گل دهی مورد پیوندی

  درختچه مورد پیوندی دارای برگ‌های سبز تیره، نیزه‌ای شکل و چرمی مانند است. پوست این گیاه با افزایش سن به حالت کنده و شیار می‌شود و به آرامی پوست آن حالت ضخیم به خود می‌گیرد. گل‌های کوچک سفید و کاسه‌ای شکل در اواخر تابستان کامل می‌شوند.

  در واقع برای این‌که مورد پیوندهی به گلدهی برسد باید یک تابستان گرم طولانی را سپری کند آن‌وقت در طول تابستان بعدی با گل‌های صورتی و سفید منظره‌ای زیبایی را ایجاد می‌کند. این درخت دارای میوه‌های گوشتی شبیه به زغال‌اخته دارند که رنگ آن بنفش تیره و هر میوه دارای 30 تا دانه است.

   

  مورد پیوندی

   

  شرایط نگهداری درختچه مورد پیوندی

  انتخاب مورد پیوندی به دلیل نگه‌داری نسبتاً کم برای مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری بسیار مناسب است، با این‌حال دوران شکوفه‌دهی این گیاه به مراقبت و توجه خاصی نیاز دارد.

  آبیاری مورد پیوندی

  هنگامی که مورد پیوندی جوان است به‌طور منظم (یکبار در هفته یا بیشتر) آبیاری را انجام دهید. زمانی‌که گیاه مسن‌تر می‌شود آبیاری عمیق‌تر را هر دو تا چهار هفته یکباری انجام دهید. معمولاً مورد پیوندی با آب‌های لوله‌کشی و غلظت بالای آهک رشد خوبی نخواهد داشت، بنابراین می‌توانید از آب باران برای آبیاری آن استفاده کنید.

  نور مناسب مورد پیوندی

  آفتاب کامل و مکانی رو به غرب یا جنوب و به دور از باد سرد و خشک برای کاشت مورد پیوندی بسیار مناسب است. اگر می‌خواهید مورد پیوندی را به‌صورت بونسای پرورش دهید به نور و هوای زیاد و در تابستان گرم به مکانی نیمه سایه نیاز خواهید داشت. مورد پیوندی برای رشد نیاز به 6 ساعت تابش کامل آفتاب دارد.

  دما مناسب مورد پیوندی

  مورد پیوندی نسبت به یخبندان و رطوبت بالا حساس است و بهترین دما برای رشد آن بین 10 تا 13 درجه سانتی‌گراد است.

  خاک مورد پیوندی

  مورد پیوندی خاک مرطوب با زهکشی خوب را می‌پسندد. با این‌حال می‌توانید آن را در خاک رس، ماسه یا خاکی که pH آن را با استفاده از کود گوگرد یا نیتروژن کاهش داده‌اید، نیز بکارید.

  کوددهی مورد پیوندی

  مورد پیوندی کاشته شده در فضای باز، را سالی یکبار در اوایل بهار کوددهی کنید اما برای مورد پیوندی داخل خانه در طول فصل رشد هر هفته از کود مایع استفاده کنید. در زمستان اگر رشد گیاه کند شده است لازم است هر دو هفته یکبار به آن کود بدهید.

  زمان مناسب برای هرس مورد پیوندی

  بهترین زمان برای هرس مورد پیوندی بعد از دوره‌ی گلدهی است. برای تشویق درخت به رشد چوب‌های مرده و بیمار را تمیز کنید و برگ‌ و شاخه‌ها را به اندازه دلخواه کوتاه کنید. اگر می‌خواهید آن را به فرم بونسای و توپی پرورش دهید از همان ابتدا کاشت باید هرس را انجام دهید.

  یک شاخه جدید را فقط در صورتی قطع کنید که بین شش تا هشت جفت برگ داشته باشد و حداقل یکی از جفت ها دارای جوانه باشد. زخم‌های بزرگ را با خمیر ترمیم و شاخه‌ها را با یک سیم هدایت کنید.

  آفات و بیماری‌های مورد پیوندی

  به‌طورکلی مورد پیوندی در فضای باز بدون آفت است. با این‌حال امکان دارد شاخ و برگ آن مورد حمله حشرات کوچک و مکنده مانند مگس سفید، شته و شپشک آرد قرار گیرد. تریپس و کنه‌های عنکبوتی از دیگر آفاتی است که مورد پیوندی را در هوای گرم و خشک به‌ویژه در یک اتاق گرم و فاقد نور و رطوبت تهدید می‌کند.

  تکثیر مورد پیوندی (توپی، پیوندی، پایه‌ای)

  در تابستان از طریق قلمه از شاخه‌هایی که چوب آنها کمی سخت شده می‌توانید مورد پیوندی را تکثیر کنید. همچنین در پاییز نیز می‌توانید از طریق بذر و در یک قاب سرد گیاه را تکثیر کنید.

  شاخه‌های قلمه زده شده را باید  در مخلوط 50/50 ماسه و کمپوست و دور از نور مستقیم خورشید بکارید. ریشه‌دهی آن  6 تا 12 هفته طول می‌کشد پس از گذراندن دوره زمستان می‌توانید گیاه را به فضای باز منتقل کنید.

  روش دیگر برای تکثیر مورد پیوندی که بیشتر برای نوع تاجی یا توپی کاربرد دارد روش برگ نو است که عمدتاً در اواخر زمستان و اسفند ماه و برای فضای سبز انجام می‌شود.

  علت خشک شدن درخت مورد

  مورد پیوندی به‌طورطبیعی در فصل پاییز رشد نخواهد داشت و اصطلاحاً گیاه در خواب است با این‌حال باید شرایط رشد و جوانه‌زنی آن فراهم شود. بنابراین توصیه کارشناسان برای جلوگیری از خشک شدن گیاه، بررسی کردن شاخه و ساقه‌های فرعی آن است که باید نرم و انعطاف‌پذیر باشد. اما اگر پوست و ساقه گیاه حالت خراش مانند و رنگ آن قهوه‌ای باشد، باید خبر از خشک شدن آن می‌دهد.

  اگرچه عوامل متعددی در خشک شدن مورد تأثیر دارند، اما رطوبت بیش از اندازه، آبیاری زیاد ریشه‌ها، سرمازدگی، بالا بودن pH خاک و قرار گرفتن در معرض باد علت‌هایی است که گیاه را خشک می‌کند.

  قیمت مورد پیوندی

  قیمت فروش مورد پیوندی با توجه به سن، اندازه و تعداد آن مختلف است. شما می‌توانید این گیاه را به صورت گیاه آپارتمانی، درختچه یا عمده خریداری کنید. با این حال ارزان بودن قیمت مورد پیوندی دلیل بر سلامت گیاه نخواهد بود، بنابراین در هنگام خرید حتماً یک فروشنده معتبر و خوش‌نام با خدمات پس از فروش را انتخاب کنید.

  خرید مورد پیوندی به صورت عمده در گیلان

  برای خرید مورد پیوندی به صورت عمده در گیلان بهتر است به سراغ یکی از خوش‌نام‌ترین و معتبرترین فروشندگان این حوزه یعنی تولیدی گل و گیاه سرو طلایی بروید. واقعیت این است که این مجموعه علاوه بر این‌که یک محصول با کیفیت را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد به‌دلیل بهره‌مندی از بهترین مشاورین در زمینه پرورش انواع گیاه باغی و آپارتمانی از نگه‌داری تا تکثیر و درمان آفات و بیماری مورد پیوندی در کنارتان خواهد بود.

   

  در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه خرید نهال درگیلان  و یا سایر محصولات سایت مانند کاج لاوسون، درخت انجیلی و نهال گواوا و عنبرسائل و …  از بخش تماس با ما سایت سرو طلایی اقدام نمایید

  سوالات متداول

  آیا مورد پیوندی گل هم میدهد؟

  بله گلهای سفید خوشه ای ومعطر اما چون اغلب هرس می شود گلهایش نمایان نمی شوند .

   به چه صورت مورد پیوندی را می توان هرس کرد؟

  مورد پیوندی بر روی برگ نو پیوند می خورد ، پس از پیوند می توان شاخه ها را بصورت مدور، کتابی، مخروطی و با بستن سیم شکل پرندگان را نیز در اورد بسته به هنر باغبان دارد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۸ رای
  0/5 (0 Reviews)

  راهنمای خرید

  سفارش از طریق تلفن و واتس آپ 09113818646 مهندس همتی :
  موقعیت گلخانه :استان گیلان
  ارسال شهرستان اتوبوسی و به انبار ترمینال مقصد خواهد بود ( باربری )

  ارسال به سراسر ایران

  خرید حضوری:
  آدرس نهالستان: گیلان - پره سر - رو به روی ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع

  خدمات ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست