1. گلفروشی آنلاین
 2. فروش نهال
 3. درخت افرا زینتی؛ قیمت افرا ژاپنی،افرا قرمز و سلطنتی
درخت افرا

درخت افرا زینتی؛ قیمت افرا ژاپنی،افرا قرمز و سلطنتی

4 دیدگاه
 • درخت افرا گیاهی است از خانواده افراییان (Aceraceae) که بیش از 128 گونه از آن در دنیا وجود دارد و بیشتر آن‌ها بومی آسیا هستند، اما چندین گونه در اروپا، شمال آفریقا و آمریکای شمالی نیز یافت می‌شوند.

  شواهد نشان می‌دهد که قدمت درخت افرا حداقل 100 میلیون سال است و برخی از گونه‌هایی خاص این درخت در عصر یخبندان از بین رفته‌اند. در حال حاضر از 128 گونه درخت افرا، 54 گونه آن به‌دلیل از بین رفتن زیستگاه‌های طبیعی با آینده‌ی نامعلومی روبه‌رو است.

  درخت افرا زینتی یکی از درختان پرطرفدار است که اگر قصد خرید آن را دارید مطلب راهنمای کاملی برای شناخت و نگه‌داری از این درخت خواهد بود. 

  معرفی درخت افرا زینتی

  گونه افرا تنوع زیادی دارد که در انواع درختچه با ارتفاع کمتر از 10 متر و در گونه‌های درختی تا ارتفاع 40 متر رشد می‌کند. اکثر گونه‌ها برگ‌ریز هستند، اما تعداد کمی از آن‌ها که در جنوب آسیا و منطقه مدیترانه رشد می‌کنند، همیشه سبز هستند. عمدتاً گونه‌های مختلف افرا به‌عنوان یک گیاه زینتی کشت می‌شوند و مزایایی برای گردشگری و کشاورزی دارند. همچنین به‌دلیل خوش‌رنگ بودن چوب افرا، انعطاف‌پذیری و مقاومت زیاد از آن برای ساخت آلات موسیقی نیز استفاده می‌شود.

  صحبت های مهندس همتی در مورد انواع درخت افرا

  تنوع در اندازه و شکل در درخت افرا بسیار گسترده است. برخی بسیار باریک و برخی مانند افرا ژاپنی پهن و کوتاه باقی می‌ماند. رشد سریع از ویژگی‌های بارز این درخت است. به‌عنوان مثال افرا سرخ در طول یک سال نزدیک به 5/1 متر رشد می‌کند. درختان افرا به‌دلیل توانایی تحمل شرایط مختلف آب‌وهوایی در دنیا به عنوان نماد تعادل و به دلیل داشتن عمر بسیار بالا (طولانی‌ترین سن درخت افرا 300 سال است) به نماد جاودانگی نیز شناخته می‌شوند.


  همچنین ببینید: خرید نهال شمشاد طلایی


  انواع درخت افرا

  اکثر گونه‌های افرا تنه‌های عظیم دارند و گاهی نیز میوه می‌دهند. البته به‌راحتی می‌توان درخت افرا را از طریق برگ‌های پنج تایی و لبه‌دار تشخیص داد. شاخ و برگ آن‌ها در بیشتر سال سبز است اما در پاییز به رنگ‌های مختلف مانند قرمز، نارنجی، زرد و… درمی‌آید.

  افرا ژاپنی

  – افرا ژاپنی؛ افرا ژاپنی که با نام علمی Acer palmatum و در ایران با نام درخت مجنون نیز شناخته می‌شود دارای شاخ و برگ قرمز (گاهی سبز) با دندانه‌های زیاد است. این مدل آفتاب کامل همراه با سایه را ترجیح می‌دهد و بهترین دما برای رشد عالی درخت بین 5 تا 8 درجه سانتی‌گراد است. به‌دلیل این‌که درخت افرا ژاپنی جمع‌وجور رشد می‌کند می‌توانید در فضاهای کوچک و حتی گلدان مانند بونسای آن را پرورش دهید.

  افرا پوست مرجانی

  – افرا پوست مرجانی؛ درخت افرا زینتی پوست مرجانی دارای ساقه مرجانی رنگ با برگ‌های سبز کم‌رنگ است که در پاییز تبدیل به زرد روشن می‌شوند. این گونه افرا که با نام علمی Acer palmatum “Sangokaku” شناخته می‌شود باید در خاک نیمه مرطوب و آفتاب کامل نگه‌داری شود. این مدل افرا بین 5/4 تا 6 متر ارتفاع دارد و دمای بین 5 تا 8 درجه سانتی‌گراد برای رشد مناسب است.

  افرا کاغذی


  همچنین ببینید: خرید درخت انجیلی


   

  – افرا پوست کاغذی؛ افرا پوست کاغذی گونه‌ای باشکوه و زیبا از درخت افرا زینتی است که بیشتر برای فضاهای کوچک استفاده می‌شود. تنه این درخت ورقه شده با رنگ قرمز و قهوه‌ای همراه با شاخ و برگ سبز روشن است. این گونه افرا که با نام علمی Acer griseum شناخته می‌شود از تابش کامل آفتاب لذت می‌برد و با هرگونه شرایط مختلف خاک سازگار است و مناسب‌ترین دما بین 5 تا 7 درجه سانتی‌گراد باشد.

  افرا قرمز

  – افرا قرمز: درخت افرا قرمز یا سرخ بومی آمریکا است که برگ‌های بیضی شکل و سبز روشن دارد که در پاییز به رنگ سرخ یا قرمز آتشین تغییر می‌کند. این گونه از درختان افراد که با نام علمی Acer rubrum نیز شناخته می‌شوند، آفتاب کامل یا سایه جزئی را می‌پسندند. بهترین دما برای پرورش افرا سرخ بین 3 تا 9 درجه سانتی‌گراد است. در فصل زمستان باید تنه افرا سرخ تازه کاشته شده را بپوشانید تا از سرما و سوختگی جلوگیری کنید.

  درختچه با برگهای قرمز

  افرا سلطنتی

  – افرا سلطنتی: گونه‌ی دیگر از افرا زینتی افرا سلطنتی یا افرا با برگ زرشکی است که در دنیا با نام “Crimson King” شناخته می‌شود. شاخ و برگ افرا در پاییز قرمز مایل به زرشکی است و به‌دلیل تنوع گسترده در برگ‌ها به‌عنوان یک درخت سایه‌دار زیبا بسیار محبوب است. این مدل افرا نور کامل خورشید را ترجیح می‌دهد و در دما 3 تا 7 درجه سانتی‌گراد بین 10 تا 13 متر رشد خواهد کرد.

  افرا ابلق

  افرا ابلق: اگر دنبال یک درخت لوکس و متفاوت برای محیط اطراف خود می‌گردید، پیشنهاد ما درخت افرا است. درخت افرا در نواحی جنگلی و خاک‌های گچی رشد می‌کند و به خصوص در جنگل‌های شمال ایران به وفور دیده شده و گونه‌های مختلف آن در پارک‌ها و باغ‌ها کاشته می‌شود. این درخت بیشتر جنبه زینتی و جهت زیبایی بخشیدن به محیط کاربرد دارد.

  نگه‌داری درخت افرا زینتی

  درخت افرا زینتی به لطف شاخ و برگ‌های رنگارنگی که دارند هر منطقه‌ای را تبدیل به فضایی دلنشین و چشمگیر می‌سازند. نگه‌داری از درخت افرا زینتی در صورت برآورده شدن نیازهای فصلی آن بسیار آسان است.

  – دما: اکثر گونه‌های درخت افرا آب و هوای متعدل را ترجیح می‌دهند و در مناطقی با دمای بین 5 تا 9 درجه سانتی‌گراد به‌خوبی رشد می‌کنند. با این‌حال درخت افرا در برابر سرما بسیار مقاوم است و می‌تواند دمای پایین‌تر را نیز تحمل کند.

  – خاک: برای سلامت و رشد درخت افرا زینتی باید چهار عامل اصلی را در خاک در نظر بگیرید:

  1. نوع خاک: درختان افرا در مناطقی که خاک مرطوب، عمیق و دارای زهکشی خوب است، بهترین رشد را دارند. همچنین بافت خاک باید متوسط باشد. از کاشت درخت در خاک خشکی، شنی یا سنگی خودداری کنید.
  2. رطوبت خاک: درختان افرا به خاک مرطوب نیاز دارند. برخی از گونه‌های افرا در جنگل‌های مرطوب و حتی باتلاق‌ها رشد عالی دارند. اگر نمی‌توانید درخت افرا زینتی را در منطقه‌ای سایه‌دار و مرطوب بکارید، برای حفظ سلامتی درخت و خاک باید آن را به‌طور مرتب آبیاری کنید.
  3. pH خاک: اسیدیته بودن خاک می‌تواند در رشد درختان افرا تأثیر بگذارد. گونه‌های مختلف افرا زینتی تمایل به رشد در خاکی دارند که pH بین 6 تا 5/7 باشد. این بدان معنا است که خاک باید در محدوده کمی اسیدی تا خنثی باشد.
  4. کود خاک: معمولاً درختان افرا به کود احتیاج ندارند. اما اگر می‌خواهید خاک درخت افرا زینتی را بارور کنید، مهم است که از کود مخصوص درختان استفاده کنید. کود مایکوریزا برای درختان افراد عالی است، زیرا باعث رشد و سلامت خاک می‌شود.

  – آبیاری: با توجه به دمای محل کاشت درخت افرا زینتی هفته‌ای یک‌بار در طول سال (زمستان، پاییز و بهار) و در طول تابستان هر روز آبیاری کنید. از آبیاری برگ‌ها اجتناب کنید. بهترین زمان برای آبیاری درختان افرا صبح است تا خاک درخت در روز مرطوب بماند. آبیاری شبانه باعث خفگی ریشه خواهد شد.

  – نوردهی: افراهای برگ سبز می‌توانند نور مستقیم خورشید را تحمل کنند، اما بیشتر گونه‌ها نور غیرمستقیم خورشید همراه با سایه را ترجیح می‌دهند.

  قیمت درخت افرا زینتی (قیمت درخت افرا قرمز)

  همان‌طور که در این مطلب ذکر کردیم درخت افرا زینتی تنوع گسترده‌ای دارد از افرا ژاپنی گرفته تا افرا نروژی و افرا با پوست مرجانی. به‌همین خاطر قیمت درخت افرا زینتی به نوع آن، سن درخت، تعداد و سایز بسیار بستگی دارد.

  فروش درخت افرا زینتی در گیلان

  تولیدی گل و گیاه سرو طلایی، یکی از تولیدکنندگان باسابقه و خوشنام در گیلان است که علاوه بر منصف بودن در قیمت، همواره همراه و راهنمایی مشتریان است و محصولی با کیفیت در اختیار آنان می‌گذارد. همچنین پس از خرید می‌توانید با مشاورین با تجربه این مرکز نیز تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

  در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه خرید نهال در گیلان و یا سایر محصولات سایت مانند کاج لاوسون، درخت انجیلی و نهال گواوا و عنبرسائل و …  از بخش تماس با ما سایت سرو طلایی اقدام نمایید

  همچنین ببینید: خرید نهال بید مجنون

  سایر دسته بندی ها:

  سوالات متداول

  چند نوع افرا قرمز پیوندی داریم ؟

  سه نوع ،افرا قرمز پیوندی مجنون که شاخه های ان مثل بید مجنون حالت آویخته دارد . نوع دیگر شاخه هایش حالت ایستاده دارد ،با برگهای پنجه ای کوچک نوع سوم دارای برگهای پنجه ای درشت تر است که افرا سلطنتی نیز نامیده می‌شود.

  ایا افراهای قرمز بصورت درختان بزرگ در باغچه رشد می کنند؟

    افراهای پیوندی مجنون و ایستاده بصورت درختچه ای و افرا سلطنتی بشکل درخت در باغچه استقرار پیدا می‌کنند.

  برگ درخت افرا

  برگ درخت افرا برگ پهن و پنجه‌ای است که به پنج تا نه لوب تقسیم می‌شود. لوب‌ها دندانه‌دار هستند و لبه‌های دندانه‌دار دارند. برگ‌ها به رنگ سبز روشن هستند و در پاییز به رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز تغییر می‌کنند. برگ‌های افرا نماد ملی کانادا هستند و در پرچم کانادا نمایش داده می‌شوند. .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۱ رای
  5/5 (1 Review)

  راهنمای خرید

  سفارش از طریق تلفن و واتس آپ 09113818646 مهندس همتی :
  موقعیت گلخانه :استان گیلان
  ارسال شهرستان اتوبوسی و به انبار ترمینال مقصد خواهد بود ( باربری )

  ارسال به سراسر ایران

  خرید حضوری:
  آدرس نهالستان: گیلان - پره سر - رو به روی ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع

  خدمات ما

  4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • علیرضاپایدار
   بهمن ۷, ۱۴۰۲ ۳:۳۰ ب٫ظ

   سرو طلایی محیطی بسیارعالی جهت آموزش و آشنایی با گیاهان ایجادنموده،
   فقط صدافسوس که نحوه تهیه وخریدنهال موردعلاقه را درسایت پیدانکردم و بدلیل تقلب و خدعه برخی سودجویان مدعی و چندبار ارسال کالای غیرواقعی، بدبینی و نگرانی از خرید ایجادشده????????

   پاسخ
  • علیرضاپایدار
   بهمن ۷, ۱۴۰۲ ۳:۳۳ ب٫ظ

   لطفا ازنحوه خریدوارسال افراقرمز توضیح مکفی ایمیل بفرمایید

   پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست