1. گلفروشی آنلاین
 2. فروش نهال
 3. خرید گل ماگنولیا بنفش و سفید به صورت عمده
خرید ماگنولیا بنفش

خرید گل ماگنولیا بنفش و سفید به صورت عمده

بدون دیدگاه
 • بخش عمده‌ای از خرید گل ماگنولیا و پرورش آن‌ به‌خاطر رنگ و بویی است که به حیاط یا باغ می‌بخشد.

  شکوفه‌های بزرگ، معطر، با رنگ بنفش و سفید تنها بخشی از جذابیت ماگنولیا است. این گل به‌دلیل شکوفه‌دهی در فصل زمستان علاوه بر جان بخشیدن به محل کاشت می‌تواند فضای اطراف خود را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد. اگر به دنبال زیباترین و همچنین مقاوم‌ترین گل در برابر سرما در خرید گل ماگنولیا بنفش و سفید تردید نکنید. اما قبل از آن بهتر است با روش نگه‌داری از این درخت زینتی آشنا شوید.


  همچنین ببینید: خرید گل خرزرهره


  آشنایی با ماگنولیا درخت زینتی با گل های زمستانه

  زمانی‌که ماجراجویان و جویندگان گیاه در قرن هجدهم درخت زینتی ماگنولیا را در هیمالیا و سراسر چین یافتند، متوجه شدند که گیاه خاصی را کشف کردند. زیرا تا آن زمانی درختی را ندیده‌ بودند که چنین گل‌های پر زرق و برقی در دوران خواب زمستانی گیاهان داشته باشد. در نتیجه ورود ماگنولیاهای چینی به بریتانیا، در سال 1789 سروصدای زیادی به پا کرد.

  امروزه باغبان استرالیایی و نیوزیلندی پیشتازان تولید گل ماگنولیا در انواع گونه‌ها به‌ویژه ترکیبی هستند که باعث شدند‌ تعداد بی‌شماری از این گل ماگنولیا سفید، بنفش، زرد لیمویی، صورتی، شرابی و… در سایزهای مختلف در جهان در دسترس همگان قرار گیرد.

  ماگنولیا بنفش

  شرایط نگهداری و کاشت گل ماگنولیا بنفش و سفید

  اگر قصد خرید گل ماگنولیا و کاشت آن را دارید باید برخی از نکات را رعایت کنید. ماگنولیا بنفش و سفید می‌تواند یک انتخاب عالی برای باغ یا یک حیاط جمع‌جور باشد، بدون این‌که فضای زیادی را اِشغال کند. همچنین می‌توانید با رسیدگی و هرس منظم رشد آن را کنترل و اندازه آن را متناسب با باغ یا حیاط خود حفظ کنید.

  ماگنولیاها ریشه‎‌های کم عمقی دارند، بنابراین لوله‌های زیرزمینی یا مسیرها را مختل نمی‌کنند. این موضوع باعث می‌شود تا آن‌ها گزینه‌ای بسیار محبوب برای باغ‌های شهری نیز باشند.

  گاهی اوقات درختچه زینتی ماگنولیا در سال‌های اولیه از گل‌دهی باز می‌مانند یا اصطلاحا گل خود را می‌خورد. برای این‌که از این امر جلوگیری کنید، بهتر است قبل از کاشت خاک را با کمپوست و کود گاوی ترکیب کنید.

  همچنین یک فرورفتگی نعلبکی شکل در اطراف درخت ایجاد کنید تا آب به‌طورمستقیم به سمت ریشه هدایت شود. پوشاندن یک لایه ضخیم خاک (پس از کاشت) با مالچ باعث حفظ رطوبت و خنکی ریشه‌ها می‌شود.


  همچنین ببینید: خرید نهال شمشاد طلایی


  خاک مناسب گل ماگنولیا

  گل‌های بنفش و سفید درختچه زینتی ماگنولیا، طیف گسترده‌ای از شرایط خاک از جمله خاک‎‌های کم اسیدی را تحمل می‌کنند اما در خاک‌های قلیایی با pH 5/7 یا بیشتر بهترین رشد را دارند.

  اگر خاک اسیدی است با ازای هر 10 مترمربع خاک را با5/2 تا 5/4 کیلوگرم آهک دولومیت ترکیب کنید. خاک‌های شنی به آهک بیشتری نیاز دارند و بهتر است آهک را چند ماه قبل از کاشت اضافه کنید تا فرصت باشد ترکیبات شیمیایی خاک را تغییر دهد.

  آبیاری ماگنولیا

  اگر ماگنولیا را در هوای خشک و گرم می‌کارید، بسیار مهم است که آن‌ را به خوبی آبیاری کنید. در غیر این‌صورت نیازی به آبیاری مکرر ندارند. به‌طورکلی گل ماگنولیا را باید یک بار در هفته در فصل رشد و دو بار در ماه در فصل‌های بعد آبیاری کنید. همچنین ماگنولیاهای کاشته شده در خاک‌های شنی به آبیاری منظم در مقادیر کم نیاز دارند اما در خاک‌های رسی آبیاری باید عمیق اما کم باشد.  نور مناسب گل ماگنولیا

  یافتن بهترین موقعیت برای کاشت بعد از خرید گل ماگنولیا اولین قدم مهم است. ماگنولیاها یک نقطه نیمه آفتابی را ترجیح می‌دهند. وجود نور کامل و مستقیم در رشد و گلدهی ماگنولیا بسیار مهم است.

  دما مناسب گل ماگنولیا

  گیاه جوان ماگنولیا باید در برابر یخبندان در اولین زمستان سال کاشت محافظت شود. ماگنولیاها آب‌وهوای معتدل را ترجیح می‌دهند و ماندن برای مدت طولانی در دمای زیر صفر درجه را دوست ندارند.

  کوددهی گل ماگنولیا

  استفاده از مالچ که ترکیبی از کود گاوی (کود مرغ باعث سوزاندن ریشه می‌شود)، سولفات پتاس، دولومیت و استخوان باشد، مواد مغذی و انرژی لازم برای تولید گل‌های عالی را فراهم می‌سازد. بهتر است مالچ را دو بار در سال در یک لایه 10 سانتی‌متری در اطراف پایه درخت بریزید.

  بهترین زمان استفاده از این کود درست بعد از گلدهی در بهار و سپس در پاییز است. با این‌حال درختچه زینتی ماگنولیا می‌تواند از کودهای همه منظوره به ویژه با ترکیب نیتروژن نیز استفاده کند.

  زمان مناسب برای هرس گل ماگنولیا

  اگر ماگنولیا را هرس نکنید، گیاه برای رشد عمودی تشویق می‌شود. با این‌حال عمدتاً هرس ماگنولیا توصیه نمی‌شود، زیرا رشد افقی می‌تواند از جذابیت این درختچه زینتی بکاهد. با این‌حال می‌توانید شاخه‌های  آسیب دیده را پس از پایان شکوفه‌دهی در اواخر بهار و اوایل تابستان هرس کنید.

  بهترین زمان برای کاشت ماگنولیا

  تقریباً نهال ماگنولیا را می‌توان در هر زمانی کاشت با این‌حال روش کاشت به نوع تکثیر گیاه بستگی دارد. یخبندان بیش از حد، آفتاب شدید، گرمای بالا و بادهای تند می‌تواند باعث تغییر رنگ و پژمرده شدن برگ و شاخه‌های مگنولیا شود. پس در هنگام کاشت ماگنولیا مکانی را انتخاب کنید که گیاه به‌ دور از این موارد باشد.

  گل ماگنولیا

  آفات و بیماری های ماگنولیا

  ماگنولیاها مستعد مشکلات مختلفی هستند که با پیشگیری و مراقبت مناسب می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید. چندین گونه از آفات رایج مانند فلس‌ها، شته‌ها، تریپس‌ها و کاترپیلارها می‌توانند به ماگنولیا حمله کنند و میزان مختلفی از آسیب‌ها را وارد کنند. این آفات از سلول گیاه تغذیه می‌کنند و باعث پژمرده شدن، تغییر رنگ گلبرگ‌ و برگ‌ها و در نتیجه ریزش پس از موعد گل‌ها از درخت می‌شوند.

  بیشتر این آفات را می‌توان با وارد کردن حشرات شکارچی مانند کفشدوزک‌، زنبور، پرندگان و… کنترل کرد.

  لکه روی برگ، سوختگی باکتریایی و پژمردگی ورتیسیلیوم تعدادی از بیماری‌هایی است که می‌توانند ماگنولیا را آلوده کنند. این بیماری‌ها را نمی‌توان با مواد شیمیایی کنترل کرد، بنابراین پیشگیری بهترین راه‌حل است. بیماری‌های قارچی و باکتریایی معمولاً در شرایط مرطوب رخ می‌دهند، برای کاهش ابتلا به این بیماری‌ها، باید به‌طور منظم تمام علف‌های هرز و مواد گیاهی را که روی زمین و اطراف ماگنولیا افتاده است، جمع کنید.


  همچنین بخوانید: خرید درخت صنوبر 2 ساله


  روش‌‌های تکثیر ماگنولیا

  برای تکثیر ماگنولیا بنفش و سفید می‌توانید از روش‌های مختلف تکثیر کرد که عبارتند از:

  – کاشت بذر؛ در این روش باید بذر را به مدت 24 ساعت در آب بگذارید بماند و سپس پوشش نارنجی آن را حذف کنید. برای کاشت بذر بهترین زمان پاییز است و تا زمان جوانه‌زنی محیط را مرطوب نگه‌ دارید.

  – قلمه‌زنی؛ روش دیگر برای تکثیر ماگنولیا قلمه‌زنی است که بهترین زمان برای کاشت از طریق این روش تابستان است. قلمه نرم و سبز نسبت به دیگر قلمه‌ها زودتر گل می‌دهند و حتماً باید در یک خاک مرطوب با زهکشی مناسب و به دور از نور مستقیم کاشته شوند.

  – پیوند زدن: روش تکثیر ماگنولیا از طریق پیوند زدن نسبت به دیگر روش‌ها دیرتر به گل‌دهی می‌رسد (تقریباً 5 سال) و کاشت آن باید در زمستان و قبل از شروع سرما باشد.

  قیمت ماگنولیا بنفش و سفید

  قیمت ماگنولیا بنفش و سفید به عوامل مختلفی مانند سن گیاه، نوع گل و… بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق این درختچه زینتی می‌توانید با تولیدی گل و گیاه سرو طلایی تماس بگیرید.

  در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه خرید نهال در گیلان و یا سایر محصولات سایت مانند کاج لاوسون، درخت انجیلی و نهال گواوا و عنبرسائل و …  از بخش تماس با ما سایت سرو طلایی اقدام نمایید

  فروش  عمده ماگنولیا بنفش و سفید  در استان گیلان

  اگر قصد خرید نهال ماگنولیا را دارید، باید علاوه بر قیمت و کیفیت باید مرکزی را انتخاب کنید که در کلیه مراحل کاشت، تکثیر و درمان آفات و بیماری‌ها خدمات مشاوره را نیز ارائه دهد. تولیدی گل و گیاه سرو طلایی علاوه بر فروش عمده ماگنولیا بنفش و سفید در استان گیلان، با بهره‌مندی از مشاورین با تجربه یک یک همراه مطمئن برای موفقیت در کاشت یک درختچه زینتی قوی خواهد بود.

  سوالات متداول

  چند نوع ماگنولیا داریم؟

  دو نوع ، تابستانه و زمستانه که تابستانه دارای برگهای سبز ضخیم است وهمیشه سبز می باشد اما ماگنولیا زمستانه خزان کننده است بعد از گل دادن برگها ظاهر می شوند.

   زمان گل دهی ماگنولیا چه فصلی است؟

  ماگنولیا سفید یاماگنولیا تابستانه در فصل تابستان و ماگنولیا زمستانه در زمستان به گل دهی می رسند که گلهای ان به رنگ بنفش و سفید قبل از باز شدن برگها ظاهر می شوند

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۷ رای
  4.5/5 (2 Reviews)

  راهنمای خرید

  سفارش از طریق تلفن و واتس آپ 09113818646 مهندس همتی :
  موقعیت گلخانه :استان گیلان
  ارسال شهرستان اتوبوسی و به انبار ترمینال مقصد خواهد بود ( باربری )

  ارسال به سراسر ایران

  خرید حضوری:
  آدرس نهالستان: گیلان - پره سر - رو به روی ایستگاه تحقیقات جنگل و مرتع

  خدمات ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست