کاج سیاه

کاج سیاه (Pinus nigra)

ویژه
بدون دیدگاه

این گونه اروپایی است تغییرات ژنتیکی فراوانی دارد. در اسپانیا، مراکش، ترکیه و قبرس، اتریش، یوگسلاوی، رومانی، بلغارستان، یونان، فرانسه وجود دارد .

آن را به سایر نقاط عالم برده اند. در آب و هوای ملایم و خاکهای خنثی و نسبتاً آهکی رشد می کند. چوب آن مصرف صنعتی دارد و برای این گونه واریته های مختلف پیدا شده است از جمله در ترکیه Pinus nigra Var palasiana و در فرانسه Pinus nigra Var calabrica و Pinus nigrs Var salzmany .

 

.

در ایران در شهرهای مختلف نظیر شمال غرب تا شمال شرق و حتی جنوب برای ایجاد فضای سبز ازاین گونه استفاده می گردد. تکثیر آن از طریق بذر بوده و در یک کیلوگرم آن حدود 000/40 عدد بذ روجود دارد و کشت بذرها در اواخر زمستان انجام می گیرد.

تکثیر کاج سیاه

یکی از ساده ترین روش های تکثیر درخت کاج سیاه از راه کاشتن بذر است. برای این کار کافی است میوه (مخروط) مناسبی از کاج را انتخاب کنید. بهتر است مخروط انتخابی پوسته قهوه ای رنگ داشته و فلس های آن هنوز بسته باشند. مخروط های باز بیشتر بذر هایشان را رها کرده اند و استفاده از آن ها مناسب نیست. همچنین میوه های سبز و نرسیده هنوز دارای بذر نیستند و نمی توان از آن ها استفاده کرد.

نگهداری کاج سیاه

کاج سیاه بعلت برخورداری از  سیستم ریشه ای بویژه سیستم شاخه ای بسیارقوی درمقابل برف های بسیارسنگین نیزبه نحو مطلوبی مقاومت میکند.این درخت به مراقبتهای ویژه نیاز نداشته و در مقابل آفات و امراض مقاومت زیادی از خود نشان می دهد

کاج سیاه برای جنگل کاری و ایجاد فضای سبزبسیار مناسب بوده ودر تزیینات پارکها و رفوژها نیز بیشتر از سایر کاجها مورد توجه قرار میگیرد.کاج سیاه بدلیل برخورداری از  سیستم ریشه ای قوی و نافذ،حتی قادر است در شکاف سنگها نیز نفوذ کند

قیمت کاج سیاه – خرید نهال کاج سیاه

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاوره در زمینه خرید نهال  میتوانید با شماره 09113818646 تماس بگیرید.

4/5 (1 Review)
نوشتهٔ پیشین
درخت لاله ( Liriodendron tulipifera )
نوشتهٔ بعدی
سرو خزنده Juniperus sabina

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید
این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

فهرست